آلاچیق - طراحی و ساخت آلاچیق

آلاچیق حیاط، روف گاردن، ویلا  – ساخت انواع آلاچیق چوبی، فلزی و تلفیقی .

آلاچیق فلزی و چوبی ، طراحی و ساخت

آلاچیق یکی از سازه های باغی است که علاوه بر زیبا کاربردی نیز هست. آلاچیق در اشکال و اندازه های مختلف ساخته می شود . آلاچیق از انواع مترایل مانند چوب، فلزی، چوب پلاست یا تلفیقی از متریال ها ساخته می شود .

آلاچیق - تصاویر از آلاچیق های ساخته شده

آلاچیق چیست ؟

آلاچیق محلی دلنشین برای آسایش و فراغت و فراموشی مشکلات و گپ دوستانه و شادمانی است .

آلاچیق یا کلاه‌فرنگی یا تارم سازه‌ای چوبی یا فلزی است که در باغ‌ها، پارک‌ها یا باغچه‌ها قرار میگیرد و به عنوان سرپناهی برای نشستن و یا استراحت در فضای باز استفاده می‌شود. این سازه‌ها معمولاً دارای کنبد یا سقف شیب دار هستند و اطرافشان باز است.
نام فارسی این سازه تارم است که در متون قدیمی بیشتر به صورت طارم نوشته شده‌ است ولی امروزه واژه آلاچیق که واژه‌ای ترکمنی است رواج بیشتری دارد.
در غرب آلاچیق‌ یا به انگلیسی gazebo بیشتر در سده نوزدهم در باغ‌های افراد ثروتمند دیده می‌شده و معمولاً در پیرامون آن‌ها گل کاری صورت میگرفته .

آلاچیق ساخت آلاچیق مدرن

هزینه آلاچیق، نحوه محاسبه هزینه 

هزینه و قیمت آلاچیق بستگی به عوامل زیادی دارد که به چند نمونه از آنها جهت آگاهی شما اشاره میکنم. بطور مثال نوع متریال به کار رفته و مقدار آن و همینطور زمان طراحی و اجرا عوامل تآثیر گذار در قیمت میباشد. البته این به آن معنی نیست که صرفآ هر کاری که مقدار متریال گرانتر و یا بیشتری صرف کرد حتمآ گرانتر است ممکن است از متریال کمی استفاده شود در ساخت یک آلاچیق ولی زمان اجرا و همینطور ظرافتها یا پیچیدگی هایی وجود داشته باشد که آنها قیمت کار را بالا ببرد این دقیقآ به انتخاب مدل از سوی مشتری برمیگردد.

انواع آلاچیق

خدمات لوکس و لاکچری جهت پروژه های خاص 

مکان‌یابی

محلی که برای ساخت آلاچیق در نظر گرفته می‌شود، لزوما باید مشرف به فضای سبز و آبشار و مناظر زیبای موجود در محیط اطراف باشد و بهترین نما را داشته باشد.
آلاچیق می‌تواند در کلیه فضاهای باز چون روف‌گاردن، محوطه سازی‌ها، محوطه ویلا و در کنار آبنما، برکه، باربیکیو یا هر چشم انداز دیگری ساخته شود. همچنین اگر شما بخواهید آلاچیق بسیار بزرگ باشد  شما برای ساختنش نیاز به گرفتن برخی مجوزهای قانونی دارید.

طراحی اولیه

در مراحل اولیه باید در نظر داشت که طرفدار چه سبکی هستید. مدرن ، کلاسیک ، سنتی یا تلفیقی و سپس اقدامات دیگر انجام پذیرد.
طراحان و دکوراتورها،آلاچیق هایی که با چوب‌های پرتراش و تزئینات طبیعی هستند را آلاچیق‌های کلاسیک و آن آلاچیق هایی که ساده تر هستند را جزو آلاچیق های معمولی یا ساده می دانند.
سقف آلاچیق ها می تواند به صورت شیبدار یک یا دو طرفه، شیبدار چند طرفه، گنبدی، فرفوژه، پارچه ای ثابت یا متحرک و شیشه ای یا طلقی باشد.
توجه به مکان قرار گرفتن درب و ورودی آلاچیق نیز در این مرحله از کار ضروری است.
نیاز به وجود نیمکت، میز و صندلی نیز در این مرحله بررسی می‌شود.

 

سبک و طرح

آلاچیق‌ها در سبک ها مختلفی طراحی و اجرا می‌گردند. شایان ذکر است درساخت آلاچیق، ایران یکی از صاحب سبکترین های دنیاست و آن هم به دلیل چهار فصل بودن کشور عزیزمان است.
این قابلیت طراحی آلاچیق در ایران قبل از کورش کبیر شناخته و اجرایی شد.
به طور کلی می‌توان این سبک‌ها را به صورت زیر دسته بندی کرد:
آلاچیق سبک شرقی، آلاچیق‌های غربی و آلاچیق سبک ایرانی آمریکایی که تلفیقی از وضعیت اقلیمی و فاصله میانی بین شرق و غرب است.

قصد ساخت آلاچیق ، سایبان ، پرگولا یا محوطه سازی دارید

مشاوره و بازدید

سئوالات متداول
سئوالات متداول در مورد آلاچیق و ساخت آلاچیق

قیمت آلاچیق چقدر است ؟

قیمت آلاچیق بر مبنای نوع مصالح و متریال بکارفته، مدل و اندازه محاسبه می گردد . در ضمن محل ساخت آلاچیق در کدام نقطه از کشور قرار داشته باشد و هزینه های مربوط به حمل و نصب می تواند متفاوت باشد .

آیا محاسبه قیت بر مبنای متر مربع می باشد ؟

خیر – آلاچیق ها چون بر پایه متریال خاصی به تنهایی ساخته نمی شوند و مدل اجرای آن می تواند بر قیمت متریال آن تاثیر گذار باشد .بنابر این ما می توانیم یک سایز آلاچیق را دو مدل با مقدار متریال مساوری اجرا نمائیم و چون در یک مدل آن کار هنری بیشتری انجام شده است و اجرت بالاتری را به خود اختصاص می دهد .

زمان ساخت چقدر است ؟

زمان آلاچیق بسته به متراژ ، نوع متریال و مدل انتخابی آلاچیق دارد. حداقل 15 روز تا 2 ماه ممکن است زمان ساخت آلاچیق متفاوت باشد.

آلاچیق روف گاردن چه ویژگی های دارد؟

آلاچیق روف گاردن باید محکم ،سبک و در مقابل وزش باد مقاوم باشد. بهترین و زبباترین طراحی وجود آلاچیق و دیگر المانهای مناسب و سبز برای طراحی و ساخت روف گاردن است.

با ما تماس بگیرید

Call Now: 02186083898