نما چوب پلاست

استفاده از چوب پلاست در نمای ساختمان.

 

نمای چوب پلاست می تواند نمای زیبایی برای ساختمان ایجاد کند . و مشکلات سقوط مصالحی چون سنگ را هم ندارد . البته نمای ترکیبی که می توان از چوب پلاست ، آجر و سنگ یکی از ایده آل ترین نما ساختمانی است . چوب پلاست علاوه بر آنکه نقش و رنگ چوب که البته طبیعی و چشم نواز هست در برابر سایش و گرما و سرما و تابش نور خورشید بسیار مقاوم هست .
در صنعت ساختمان سازی به قسمت بیرونی ساختمان ها نمای ساختمان میگویند که امروزه یکی از عوامل مهم در ساخت و سازهای ساختمان می باشد و اولین چیزی که به چشم هرکسی می آید نمای آن ساختمان است و میتواند به عنوان هویت هر ساختمان شناخته شود و به همین دلیل باید دقت زیادی از نظر مصالح و طراحی در آن داشته باشند و با بکارگیری طرح و ایده ی نو در ارای آن یک نمای زیبا و جذاب بسازند، علاوه بر اینها طراحی درست نما و استفاده از مصالح مناسب در ساخت آن باعث حفاظت بیشتر از سازه ها و مقاومت بهتر آن شده و از عوامل بیرونی مانند طوفان، باران، باد و … محافظت می کند، یکی از مصالحی که امروزه طرفدار زیادی نیز دارد استفاده از چوب پلاست در نمای ساختمان ها می باشد، در این مقاله قصد داریم تا چگونگی و مزایای استفاده از چوب پلاست در نمای ساختمان را مورد بررسی قرار دهیم.

همان طور که گفتیم از مهم ترین مسائل در نمای ساختمان انتخاب مصالح مناسب می باشد که علاوه بر زیبایی و جذابیت مقاومت در برابر عوامل فیزیکی و خارجی و نگهداری سازه ها نیز کاربرد داشته باشد، به این ترتیب بهتر است دقت کافی در انتخاب مصالح داشته باشیم.

در مواقعی که قصد دارید نمای ساختمان خود را چوبی بسازید از بهترین مصالحی که میتوانید از آن استفاده کنید چوب پلاست می باشد که هم ظاهری زیبا با تنوع رنگی دارد که میتوانید مورد دلخواه خود را انتخاب کنید و هم اینکه در برابر عوامل مختلف خارجی مقاومت بالایی دارد، چوب پلاست ها در ظاهر کاملا شبیه چوب می باشند و در طرح و رنگ مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند، استفاده از چوب پلاست ها در نمای ویلا ها و ساختمان هایی که در مناطق مرطوب قرار دارند بیشتر توصیه میشود، زیرا این محصولات در برابر بارندگی، رطوبت، حشرات و … مقاومت زیادی داشته و به همین دلیل جزء اولین انتخاب ها در مناطق شمالی کشور و مناطق مرطوب می باشن

دیدگاهتان را بنویسید