کلبه ساحلی

کلبه های ساحلی از لذت قابل توجهی برای استفاده کنندگان از آن ایجاد میکند .

از دیر باز یکی از آرامش بخش ترین لذت های بشری برای داشتن آرامش شنیدن صدای آب به همراه موزیک و یا صدای پرندگان بوده که هیچ صدای دیگری تا این حد نمیتواند بر سیستم عصبی انسان تآثیر مثبت داشته باشد .

 

 

کلبه ساحلی

 

 

دلیل ایجاد کلبه های ساحلی استفاده از آنها جهت دست رسی آسان به آب و همینطور استفاده از محیط بسری و همینطور آوای روح انگیز آب بوده و هست .

ساختار کلبه های ساحلی با کلبه های دیگر در مواردی متفاوت است .

به این معنا که کلبه های ساحلی به دلیل نداشتن سطحی که برای بنا نمودن ستونها قابل اتکا باشد باید برای ساخت آن از یک پی سازی قابل اطمینان بهره گرفت .

 

 

خانه ساحلی

 

 

این کلبه ها یا در نزدیک سواحل و رودخانه ها ساخته میشوند که محیطی مسطح و به دور از رطوبت داشته باشند  که در آن صورت فرقی با انواع دیگر کلبه ها از لحاظ ساخت ندارند .

 

 

خانه ساحلی رود خانه

 

 

 

و در بیشتر مواقع در سواحل دریا بصورت تفرجگاه بنا میگردد تا برای استراحت ، گرفتن حمام آفتاب و یا تعویض لباس از آنها استفاده گردد .

در ساخت این کلبه ها بیشتر از چهار ستون بصورت کاملآ غرق آب و کولیدوری برای دست رسی به آنها بصورت اسکله استفاده میگردد .

 

 

کلبه آبی تفرجگاهی

 

 

 

یا آنها را در کناره رود خانه ها و در شیب نزدیک به آب میسازند و مانند کلبه جنگلی که در شیب قرار دارد از دو ستون در پایین که میتواند از خشکی کنار رود خانه استفاده شود و یا آن دو یا چند ستون ممکن است در آب نصب گردد که تمحیدات خاص خود را میطلبد .

امروزه برای ساخت این نوع کلبه ها بیشتر از دو متریال مقاوم در برابر آب و رطوبت جهت داشتن استقامت بیشتر و حفظ زیبایی در دراز مدت از انواع چوب ترمووود و چوب پلاست استفاده میگردد .

 

 

کلبه جزیره ایی

 

 

 

این به آن معنا نیست که از متریال دیگر در ساخت آنها استفاده نمیگردد چون بیشتر بحث استحکام و زیبایی در مکانهای خاص مطرح است از این دو متریال بیشتر استفاده میگردد بطور مثال در ویلا های ساحلی که ساحلی اختصاصی دارند و لاگچری بودن هم برایشان از اولویت بر خوردار است مورد اصلی استفاده از این دو نوع متریال میباشد .