کلبه درختی

خانه‌های درختی معمولاً توسط مردم برای اوقات فراغت و همچنین حفاظت در مقابل حیوانات وحشی ساخته می‌شوند.

در بعضی از مناطق گرمسیری، خانه‌ها یا به درختان بسته شده‌اند یا بالای سطح زمین توسط ستونهای بلند نگه داشته شده‌اند تا برای حفاظت از ذخیره غذاهای در برابر حیوانات از آنها مراقبت کنند .

بیشتر مردم جنگل نشین جهت حفاظت خود و خوانواده از حمله قبیله های دیگر و همینطور دید بانی و در امان ماندن از سیل و غیره از آن استفاده میکردنند .

 

 

کلبه درختی

موارد استفاده از کلبه درختی

امروزه از این کلبه ها در رستورانهای جنگلی جهت ایجاد حس واقعی طبیعی بین مشتریان استفاده میشود .

 

 

کلبه رستورانی درختی

 

 

 

این کلبه ها بیشتر در مناطق شمالی ایران مثل گیلان و مازندارن حتی بصورت هتل درختی معرف است و در ابعاد مختلف جهت اسکان موقت اجاره داده میشود .

 

 

هتل کلبه درختی

 

 

 

در این حال هستند مشتریانی که در ویلا های جنگلی خود و یا ویلا های غیر جنگلی و یا باغ ویلا های خود برای فراهم نمودن .

محیطی مفرح برای جهت مطالعه و بازی فرزندان خود در بین درختان همچین امکانی را فراهم می نمایند .

 

 

کلبه درختی باغی

مکان ساخت کلبه درختی کجاست

همانطور که از اسمش پیداس کلبه درختی باید در ارتفاعی بالای سه متر بر روی درختان ساخته شود تا آن حس واقعی کلبه درختی را برا یتان به وجود آورد .

ولی همانطور که اشاره کردیم میتوان از طریق ایجاد ستون مصنوعی هم به جای درخت استفاده کرد ولی حس استفاده از آن کاملا متفاوت است .

 

 

کلبه درختی پایه دار

 

 

 

برای ساخت کلبه درختی باید بین یک تا چند درخت نسبتآ بزرگ که بتواند استحکام لازم را برای ساخت کلبه داشته باشد از ضروریات ساخت این نوع کلبه میباشد .

مهم نیست چه درختی باشد مهم این است که مقاومت مورد نیاز را داشته باشد .

بعد از بر رسی دقیق محیط و فرم درختان نوبت به طراحی اسکلت ساپورت و طریقه اتصال آن به درخت است که اصلی ترین قسمت ساخت این نوع کلبه ها میباشد .

 

 

ساپورت کلبه درختی

 

 

 

پس از نصب این سازه به درخت قسمت دست رسی به آن از طریق پله کان فرا میرسد تا امکان رساندن سایر متریال به آن ارتفاع به سادگی میسر گردد .

 

 

پله کان کلبه درختی

 

 

 

مرحله بعدی ایجاد پوشش کف بر روی سازه میباشد و پس از آن ساخت کلبه بر روی آن .

قابل ذکر است که نوع سازه با ابعاد و اندازه بزرگ در هر مکانی میسر نمیباشد و حتمآ باید به محاسبات آن توجه کرد .

 

 

کفه کلبه درختی

 

 

 

باید بدانید که این نوع سازه بسته به اینکه در بین چند درخت و با چه ضخامتی ساخته میشود حتمآ لرزش ها و تکان های خود را دارد و این تکانها یکی از واقعی ترین حس های زیبای این کلبه میباشد .

یکی از مهمترین نکات در این نوع کلبه های درختی قیمت اجرای آنهاست عرض کردم قیمت اجرا چون هزینه اجرای آن در ارتفاع با در نظر گرفتن خطرات ناشی از سقوط و سختی کار میتواند تا چند برابر هزینه خرید متریال آن باشد .