ویلاسازی

ویلاسازی.

ویلا ( به ساختمانی گفته می‌شود که در تعریف امروزه از چهار طرف به بیرون نما و پنجره داشته باشد و معمولاً آن را در اطراف شهرها یا در ییلاق ها می‌سازند.

البته در بعضی از کشورها قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازهٔ ساخت ویلا در داخل شهر را می‌دهد و خانه‌های مسکونی به صورت ویلایی ساخته می‌شوند.

 

 

 

 

اما ساختمانهایی هم ساخته میشوند که در کنار هم هستند و فقط نمای جلویی دارند و سازندگان آنها به آنها ساختمان ویلایی اطلاق میکنند.

این نوع ساختمان ها اصولآ به صورت یک دو و سه طبقه ساخته میشوند و بیشتر در محیط هایی که بصورت باغ یا باغچه و یا در محیطی که بتوان در اطراف آن محوطه سازی انجام داد که بطور کل محیطی دل انگیز و آرامش بخشی برای صاحبان آن را فراهم آورد.

 

 

 

 

ساختمانهای ویلایی در انواع مختلفی ساخته میشوند که بیشتر به محیط ساخت و ساز آن بستگی دارد.

بطور مثال ویلاهایی که در مناطق خشک ساخته میشوند مثل حاشیه شهر ها و ویلاهایی که در کوهستانها ساخته میشوند و ویلا های ساحلی که هر کدام میتوانند ویژه گی های خود را داشته باشند.

 

 

 

 

در ویلاها از مصالح مختلفی استفاده میشود و این شامل تمامی متریالهای ساخته شده در صنعت ساختمان و دکوراسیون میگردد .

 

 

 

 

ویلا ها به علت وسعت زمین و نوع ساخت از قیمت بسیار بالاتری در مقایسه با انواع دیگر ساختمانها بر خوردار هستند .

و این امر باعث این میگردد که مالکان این نوع بنا ها برای هر چه زیباتر شدن و همینطور آرامش و آسایش بیشتر هزینه هایی در خور خود و ملک خود انجام میدهند.

چون معتقدند آخرین مکانی که میتوانند در آن از هر آنچه در زندگی خود اندوخته اند استفاده کنند و زنذگی بهتر و لاگچری خود را جامع عمل بپوشانند همین مکان میتواند باشد.

 

 

 

 

پس از هزینه کردن برای رسیدن به آنچه که در ذهن و ضمیر خود دارند دریغ نمیکنند.

 

 

 

 

امروزه در مکانهای مختلف اطراف شهر ها میتوان با هر مقدار هزینه یعنی با بودجه کم هم فضایی را ایجاد نمود و اسم آن را ویلا گذاشت .

در صورتی که ویلا ها تعریف خود را دارند .

بطور مثال اگر یک سالن کوچک را به همراه یک سرویس در نظر بگیرید دیگر نام آن ویلا نیست و میتوان به آن نام کلبه سیمانی داد .

متآسفان هستند کسانی که فکر میکنند ویلا داشتن یعنی فقط ساخت یا خرید محلی در اطراف شهر ها که بتوانند ایام تعطیل خود را در آنجا سپری نمایند.

این یعنی فرض غلط . یعنی شما خانه چهار دیواری خود را در شهر ترک کرده اید و پس از طی مسافتی خود را به چهار دیواری دیگری خارج از شهر رسانده اید .

و این یعنی شما خستگی راهی را به خود تحمیل نموده اید و داخل خانه ای دیگر بجای قورمه سبزی کباب خورده اید .

این عمل میتواند پس از مدتی کوتاه کار مآیوس کننده ای باشد .

موارد بسیاری وجود دارد که حتی بین دوستان نزدیک بنده زمینی را در بیابان و یا رو و یا اطراف تپه ای خشک و بی آب و علف و بدون اشتراکات شهری مثل آب و برق و گاز خریداری نموده اند .

به امید روزی که آب و برق وگاز شاید در آینده دور یا نزدیک به آنجا برسد و در آن به عبارت خودشان اقدام به ساخت ویلا نموده اند .

اول باید دانست که چرا از قدیم ویلا ها در محیط های ییلاقی بنا میشده .

دلیل اصلی آن استفاده از محیطی سبز و خنک جهت اقامتی کوتاه یا دراز مدت بوده جهت استفاده از طبیعت ویلا ها در تعریف امروزی خود مکانی برای تفریح آرامش و تمدد اعصاب میباشند .

در واقع شما باید مکانی را برای ویلا در نظر بگیرید که ایجاد هر نوع امکانات رفاهی و تفریحی را در آن داشته باشید .

و فقط در مواردی که محل شما این امکان را برای ایجا آن به شما نمیدهد از امکانات خارجی استفاده نمایید .

تا در زمان ورود و استفاده از آن حس مفرح بودن را به شما القاع نماید و شما جز نیاز های خوراکی خود در آن مکان نیاز دیگری را حس نکنید .

از جمله مواردی که باید به وجود آن در ویلا اشاره کرد داشتن یک استخر و زمین بازی در محوطه آن است ایجاد محوطه سبز و پر کاربرد تفریحی تفرجی یکی از نیاز های امروزی جوامع بشری میباشد.

که متآسفانه امروز به آن کم توجهی میشود و در درجه چندم اولویت در ویلا هاست البته این در تمام ویلا ها صادق نیست .

و هستند بسیاری از ویلا ها که مالکان آن ها اگر توجهی بیشتر از خود ساختمان ویلا به آن نداشته باشند قطعآ کمتر هم توجه نمیکنند .

ما برای شما این امکان را به وجود آورده ایم تا جهت مشاوره و یا اجرای پروژه ساختمانی ویلای خود به وبسایت ما که لینک اتصال آن در مقابلتان قرار دارد .

با ما درhttp://ikiahome.ir/ در تماس باشید تا راه حل های موجود را با شما به اشتراک بگذاریم.