روف گاردن

روف گاردن.

باغ سقف یک باغ روی سقف یک ساختمان است. علاوه بر مزایای تزئینی، کاشت سقف ممکن است غذا، کنترل دما، مزایای هیدرولوژیکی، ارتقاء معماری، زیستگاه ها و یا راهروها برای حیات وحش و فرصت های تفریحی را فراهم کند .

 در مقیاس وسیع حتی ممکن است مزایای زیست محیطی نیز داشته باشد.

تمرین کشت مواد غذایی روی پشت بام ساختمان ها بعضی اوقات به عنوان کشاورزی پشت بام شناخته می شود.

کشاورزی پشت بام معمولا با استفاده از سقف سبز، هیدروپونیک، سیستم های هوابرد یا سیستم های هوا-دینوپنیک یا باغ های کانتینری انجام می شود.

تاریخ از زمانی که ziggurats از بین النهرین باستان (هزاره چهارم ) انسان ها درختان و درختچه ها را بر روی تراس های منازل خود می کاشتندو رشد میداده اند، و گیاهان در بالای سازه ها رشد کرده اند.

یک مثال در زمانهای قدیم رومی ها ، ویلا اسرار آمیزان در پومپی ساخته بودند که دارای تراس بالایی بود که در آن گیاهان رشد کرده بودند.

باغ سقف نیز در اطراف یک سالن کنفرانس درکاخ سزارای رومی بیزانس کشف شده است.

 قفقاز چندین ساختمان بلند داشته که ناصر خسرو در اوایل قرن 11 میلادی با افزایش 14 طبقه، با باغهای سقفی اولین باغ بام را در آسیای میانی امروزی به وجود آورده است .

در میان هفت عجایب از جهان باستان، باغ های آویزان اغلب به عنوان سازه های بلند پوششی شناخته میشدند. 

باغ های سقف اغلب در محیط های شهری یافت می شوند.

گیاهان توانایی کاهش جذب کلی ساختمان را دارند که پس از آن باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

علت اصلی ایجاد گرما در شهرها، جذب تابش خورشیدی از طریق جاده ها و ساختمان های شهر و ذخیره سازی این گرما در مصالح ساختمانی و پساب های آن است.

 سطوح ایجاد شده توسط روف گاردن یا سقف باغ به عنوان یک نتیجه از ترشح، بیش از 4-5 درجه سانتیگراد بالاتر از محیط نیست و بعضی اوقات سردتر می شود. 

این امر پس از آن به خنک سازی محیط بین 3.6 تا 11.3 درجه سانتیگراد (6.5 و 20.3 درجه فارنهایت) بستگی به آن منطقه در زمین دارد(در مناطق گرمتر، دمای محیطی بیشتر سرد می شود).

این مطالعه توسط دانشگاه کاردیف انجام شد.

یک مطالعه در شورای تحقیقات ملی کانادا نشان داد چه تفاوت هایی بین سقف با باغ و سقف بدون باغ در برابر درجه حرارت وجود دارد.

این مطالعه اثرات دما را بر لایه های مختلف هر سقف در روزهای مختلف نشان می دهد.

باغ های سقف به طور چشمگیری در کاهش اثرات دما در برابر سقف ها بدون باغ ها بسیار سودمند هستند.

اگر در قوانین به طور گسترده ای تصویب شود،میتوان دید که باغ های پشت بام می تواند جزیره گرمایی شهری را کاهش دهد، که می تواند قسمت های سمی، مشکلات مربوط به استرس گرما و مصرف انرژی را کاهش دهند.